Tak získáte tu správnou barvu:

Saal-Digital využívá správu barev ICC. Barevné profily, které vkládáte do Vašich souborů, budou rozpoznány a brány v úvahu. Na Vašich datech neprovádíme žádné změny nebo nežádoucí vylepšení. Tak jsem ujišteni, že budou Vaše soubory zpracovány přesně podle Vašich požadavků.

Upozornění: Zkalibrujte si Váš monitor a zvolte "Profesionální tisk Saal Digital" (nikoliv "Prémiová Saal fotografie")!

Optimální podmínky pro tisk Vašich fotografií
Nejlepší výsledky dostanete, pokud Váš monitor zkalibrujete a zprofilujete. Již na monitoru můžete posoudit, jak bude expozice vypadat.

Jaké výhody má správa barev?

Váš dobře nastavený monitor a naše správa barev zajišťují optimální náhled tisku - "Výsledek bude takový, jaký zrovna vidíš". To funguje v ideálním případě tak dobře, že nezpozorujete mezi znázorněním fotografie na Vašem monitoru a vyvolanou fotografií skoro žádný rozdíl. 

To je však pouze možné, pokud budou dodrženy všechny normy obrazového procesu. 

Jak Vám v tomto případě může Saal Digital pomoci? 

 • Denně nastavujeme více kalibračních expozicí, aby naše profilové stroje pracovali v rámci užší tolerance. 
 • Stav fotochemického procesu je denně kontrolován, aby mohlo být kolísání kompenzováno před ovlivněním kvality obrazu.
 • Vlastníme ICC-Profil pro všechny druhy nabízených papírů. 
 • Nabízíme k dispozici program pro správu barev. Ten vše z Vašeho vloženého barevného profilu vyčte a převede Vaše obrazová data se správnou reprodukcí barev k našim strojům. 

Upozornění: Aby jsme vždy spolehlivě rozpoznali Vaše barevné profily, zasílejte nám Vaše soubory vždy s příponou jpg - ne tiff! 

Co by jste měli udělat? 

Pracovní místo 
Zajištěte si dostatečné osvětlení u Vašeho pracovního místa s počítačem. Jas a barevná teplota by měla být udržována konstantní a reprodukovatelná. Ideální je zatemněné místo, kde nedopadají sluneční paprsky. 

Monitor 
Nejdůležitejším předpokladem pro správnou funkci správy barev je správné nastavení Vašeho monitoru:

 • Jas monitoru by měl být nastaven mezi 90 a 
  120 candela/metr čtvereční
  .
 • Teplota barev musí být nastavena na 5.000 Kelvin (D50).
 • Měla by být používána gama hodnota 2.2

Aby seděl dojem barvy a jasu, měl by být Váš monitor kalibrován. Jsou zde v zásadě dvě možnosti: 

 • Kalibrace monitoru s pomocí testovacího obrazu Saal Digital 
  Jednoduchá, ale efektivní, je kalibrace monitoru s využitím testovacího obrazu Saal Digital. Jedná se o testovací soubor, který si můžete stáhnout, a k tomu patřící tisk, který prošel ICC souhlasem v naší fotolaboratoři. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud sedí zobrazení Vaší obrazovky a jiných funkcí monitoru - to je také jas, kontrast a vyvážení barev - se vzorovým obrazem.
 • Kalibrace monitoru pomocí kolorimetru 
  Profesionální správa barev na vysoké úrovni je možná pouze s pomocí hardwaru. Již od cca 5400 Kč najdete různá řešení. Někteří poskytovatelé nabízejí kromě kolorimetru další program, s jehož pomocí si můžete vytvořit ICC-Profil Vašeho monitoru. O takovém řešení by jste měli uvažovat nejpozději při koupi nového, vysoce kvalitního monitoru.
Saal Digital CZ
Stáhnout v App StoreNyní na Google Play