Kliparty

Pro použití ve vašich návrzích je k dispozici rozsáhlý výběr klipartů. Ty si můžete prohlédnout kliknutím na tlačítko Kliparty v pravém menu.

Nabídka klipartů v pravém sloupci

Kliparty lze filtrovat podle kategorií posunutím dolů v poli Kategorie a výběrem jedné z nabízených kategorií. Lze je také filtrovat zadáním klíčového slova do pole Hledat.

Kategorie klipartů a vyhledávací pole

Kliknutím na ikonu srdce ve spodní části každého klipartu jej uložíte mezi oblíbené. Po aktivaci srdíčka se klipart zobrazí v horní části nabídky. To lze použít k výběru nejpoužívanějších klipartů, abyste je mohli rychle najít.

Oblíbené kliparty vybrané ikonou srdce

Chcete-li klipart přidat do fotoproduktu, vyberte jej podržením tlačítka myši a přetáhněte jej na fotoprodukt. Klipart bude na produkt umístěn s výchozím nastavením. Jeho velikost a umístění budete muset upravit tak, aby vyhovovaly vašim potřebám návrhu.

Po výběru klipartu se nad ním zobrazí nabídka s nástroji pro jeho převrácení. Kliknutím na možnost Zrcadlit vodorovně nebo Zrcadlit svisle se klipart odpovídajícím způsobem překlopí.

Klipart vybraný pomocí nástrojů v horním a pravém sloupci

Stejně jako u ostatních objektů se po výběru klipartu vpravo objeví tlačítka s jeho nástrojem. Barvy klipartu lze upravit použitím filtrů. Další informace naleznete v článku Použití filtrů. Nezapomeňte, že nabídka Pozice obsahuje nástroje zarovnání, vrstvy a krytí.

 

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím:

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím: