Rozhraní

Mít účet a používat Online návrhář vám dává možnost přistupovat, navrhovat a tisknout své fotografické produkty kdykoli a kdekoli chcete. Vytvořením účtu získáte nejen bezplatný úložný prostor pro své fotografie a projekty, ale také se vám otevře svět možností — od navrhování a objednávání až po sdílení, získávání zpětné vazby a dokonce i vydělávání peněz pomocí vašich fotografií. Stačí si na webu vytvořit účet a prozkoumat obsah fotoportálu, abyste okusili nekonečné možnosti.

Jakmile si vyberete výrobek, který chcete navrhnout, a otevřete projekt v online návrháři, získáte přístup k řadě nástrojů, které jsou uspořádány následovně.

Rozhraní online návrháře

Horní nabídka

Horní nabídka nabízí následující nástroje:

Horní nabídka online návrháře

 • Tlačítko Uložit uloží navrhovaný výrobek. Pro uložení musíte být přihlášeni.
 • Tlačítko Projekty otevře složku Projekty, která obsahuje všechny vaše uložené fotografické produkty (vyžaduje přihlášení).
 • Tlačítko Sdílet umožňuje aktivovat sdílení. Musíte být přihlášeni a váš projekt musí být uložen. Po aktivaci se zobrazí několik možností, které vám umožní přizpůsobit způsob sdílení vašeho projektu. Můžete jej chránit heslem, zkopírovat sdílený odkaz, otevřít jej, poslat e-mailem nebo jej sdílet se stávajícími kontakty. Sdílený odkaz vás přenese na náhled projektu. Další informace naleznete v souvisejícím článku v sekci Fotoportál.
 • Tlačítka Zpět a Opakovat umožňují vrátit nebo znovu provést provedené změny.
 • Tlačítko Náhled umožňuje zobrazit náhled projektu, což je důležité pro kontrolu před tiskem. Tento režim ukončíte kliknutím na ikonu křížku v pravém horním rohu.
 • Následují nástroje pro přidávání hlavních objektů v návrháři. Jsou to Text, Obrázek a Výplň. Kliknutím na jeden z nich se v projektu vytvoří daný objekt.

Nabídka obrázků

Levá nabídka umožňuje přidávat a prohlížet obrázky, které chcete přidat do svého fotoproduktu. Přístup k obrázkům uloženým v galeriích získáte kliknutím na kartu Galerie.

Nabídka obrázků online návrháře

Pravá nabídka

Pravá nabídka obsahuje nástroje pro přizpůsobení vašeho fotoproduktu. Kliknutím na tlačítka otevřete příslušné nabídky. Tento sloupec můžete zavřít kliknutím na šipku v horní části.

Pravé menu online návrháře

 • Tlačítko Produkt nabízí možnosti úprav vašeho fotovýrobku v závislosti na navrhovaném produktu. Produkt je také možné převést na jiný.
 • Tlačítko Strany zobrazí všechny prvky umístěné v projektu, včetně nástrojů Mřížka a Přichytit.
 • Tlačítko Kliparty poskytuje přístup k rozsáhlému výběru klipartů, které můžete použít ve svém projektu. Můžete filtrovat podle kategorií nebo použít vyhledávač.
 • Tlačítko Pozadí umožňuje vybrat různá pozadí pro váš projekt.
 • Tlačítko Návrhy nabízí řadu předpřipravených šablon podle zvolené linie návrhu. Rozložení můžete filtrovat podle počtu obrázků, ukládat oblíbené položky a podle potřeby přepínat designové linie.
 • Tlačítko Chat s podporou otevře okno podpory v chatu, kde můžete získat odpovědi na své dotazy. Okno můžete minimalizovat kliknutím na ikonu šipky nebo zavřít chat kliknutím na ikonu křížku v pravém horním rohu.

Spodní nabídka

U vícestránkových produktů, jako jsou fotoknihy a kalendáře, se ve spodní části zobrazí nabídka s informacemi o stránce. Pomocí této nabídky můžete přecházet mezi stránkami, přidávat nebo odstraňovat stránky a měnit pořadí stránek přetažením.

Spodní nabídka online návrháře

Nabídka objektů

Po výběru objektu, například obrázku, textu, výplňového pole nebo klipartu, se vpravo zobrazí nabídka dalších nástrojů. Tato nabídka se zobrazí pouze tehdy, když je objekt vybrán, a umožňuje nastavit několik jeho aspektů.

Nabídka objektu vybrané záložky pozice

Pracovní oblast

Pracovní oblast projektu se zobrazuje uprostřed. Ta se liší v závislosti na výrobku, který navrhujete. Pravý a levý sloupec můžete sbalit kliknutím na křížek, čímž pracovní plochu maximalizujete.

Příklad pracovní oblasti fotoknihy

Pracovní oblast všech produktů je ohraničena červenou čarou velmi blízko okraje. Jedná se o čáru ořezu a označuje oblast, kterou je třeba brát v úvahu při umisťování objektů. Nikdy neumisťujte objekty do blízkosti této čáry, protože by se kolem obrázku ve finálním produktu mohly objevit bílé okraje. Obrázky a objekty musí být umístěny v dostatečné vzdálenosti od této čáry.

Příklady špatného a správného umístění při respektování linie ořezu

 

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím:

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím: