Nastavení sdílení

Nastavení sdílení

V této nabídce najdete nástroje pro sdílení obrázků a galerií se svými kontakty a klienty. Tuto možnost je také nutné aktivovat, pokud chcete své snímky prodávat. Při prvním kliknutí na možnost Nastavení sdílení se zobrazí obrazovka s výzvou k aktivaci sdílení.

Aktivovat sdílení

Po aktivaci se zobrazí různé možnosti, které vám umožní přizpůsobit způsob sdílení vaší galerie. Zde se zobrazí vytvořený sdílený odkaz, který vede do vaší galerie. Tento odkaz můžete zkopírovat a vložit ručně nebo jednoduše kliknutím na tlačítko Otevřít otevřít sdílený odkaz na vaši galerii. Tímto způsobem uvidíte, jak uživatelé galerii uvidí.

Sdílet nabídku galerie

K dispozici jsou další možnosti nastavení způsobu sdílení vaší galerie. Uvidíte, že název napsaný v nastavení galerie byl zkopírován jako výchozí název sdíleného odkazu vaší galerie. Pokud chcete, můžete název přepsat tak, aby se zobrazoval ve sdíleném odkazu jako název vaší galerie. Pokud si to přejete, můžete také přepsat popis své galerie.

Přepsat popis galerie

Pokud jste dříve povolili jazyky ve svém Prodeji, můžete zde přidat přeložený název a popis sdíleného odkazu galerie kliknutím na tlačítko Přeložit. Zobrazí se povolené jazyky, které můžete vyplnit.

Překlady

Nakonec můžete aktivovat možnost zveřejnění galerie na stránce svého profilu. Tímto způsobem budou moci uživatelé kromě přístupu ke galerii prostřednictvím sdíleného odkazu navštívit galerii také prostřednictvím vaší profilové stránky spolu s dalšími galeriemi, které jste tam zveřejnili.

Zveřejnit na profilové stránce

Zabezpečení pomocí hesla

Pokud chcete, můžete galerii chránit heslem. Tímto způsobem k ní mohou přistupovat pouze uživatelé, kteří znají heslo. Heslo pro přístup do galerie budete muset uživatelům sdělit osobně.

Zabezpečení heslem

Můžete také aktivovat možnost Vyžadovat registraci. Ta bude vyžadovat, aby se uživatel přistupující ke sdílenému odkazu zaregistroval.

Vyžadovat registraci

Jakmile se uživatel do galerie zaregistruje, bude uveden v informační nabídce galerie.

Uživatel uvedený v galerii

A pokud je uživatel nový, bude přidán do kontaktů.

Uživatel v kontaktech

Pokud je aktivní možnost Vyžadovat registraci, zobrazí se možnost První uživatel přiděluje heslo, kterou můžete povolit, což znamená, že první uživatel, který se do této galerie přihlásí, nastaví heslo pro galerii.

Odeslání sdíleného odkazu kontaktům

Pod položkou Sdílený odkaz najdete různé možnosti odeslání a sdílení galerie s uživateli. Můžete zkopírovat sdílený odkaz a odeslat jej uživatelům podle vlastního výběru prostřednictvím preferované metody nebo platformy. Kliknutím na možnost Odeslat e-mailem odešlete odkaz e-mailem. Automaticky se otevře výchozí software, který jste v zařízení vybrali pro odesílání e-mailů. Nebo můžete sdílený odkaz odeslat e-mailem svým kontaktům přímo z Photo Portal kliknutím na možnost Sdílet s kontakty.

Možnosti sdílení odkazu

Po výběru této možnosti se zobrazí kontakty a skupina kontaktů, které jste dříve přidali. Můžete vybrat ty, kterým chcete sdílený odkaz odeslat. Pokud chcete, můžete zde přidat další kontakty kliknutím na tlačítko Přidat.

Vybrat kontakty

Po výběru kontaktů, kterým bude zaslán e-mail se sdíleným odkazem na galerii, je třeba kliknout na tlačítko Pokračovat. Zobrazí se nové okno, kde můžete napsat text, který bude doprovázet sdílený odkaz. Pokud jste již v aplikaci Prodej vytvořili šablony e-mailů, můžete jednu z nich vybrat z dostupné rozbalovací nabídky. Všimnete si také, že dříve vybrané kontakty jsou již zahrnuty. Až budete hotovi, klikněte na tlačítko Odeslat zprávu a tyto kontakty obdrží zprávu napsanou vedle sdíleného odkazu vaší galerie.

Poslat zprávu

Jakmile nakonfigurujete nastavení sdílení galerie, klikněte na Uložit. Uvidíte, že se stav vaší galerie změnil.

Status galerie