Rozlišení, barevný prostor a formáty souborů u fotoproduktů

Saal Digital podporuje v programu formáty souborů JPEG a PNG. Abychom zajistili, že Vaše digitální snímky budou přenesené tak rychle, jak je to možné, měli byste použít formát JPEG, protože redukuje množství dat. 

Barevný prostor RGB
Prosím zasílejte nám své snímky v barevném prostoru RGB.
Přečtěte si více o barevných prostorech sRGB, Adobe RGB a ProPhoto RGB.

Formát JPEG
Pokud chcete zmenšit velikost souboru a zvýšit přenosovou rychlost, uložte soubory ve formátu JPEG. Pro optimální kvalitu snímku, doporučujeme vybrat kvalitu 90. Příliš vysoká komprese (pod 70) přináší výrazně sníženou kvalitu fotografie, a to zejména u výrazných barev jako je například červená. Při používání Adobe Photoshop, doporučujeme pro kompresi vybrat u Volby obrazu kvalitu 8 a vyšší. Tyto hodnoty nezpůsobí viditelné ztráty detailů nebo kvality snímků. Nekomprimované soubory (např. TIFF nebo Photoshop PSD) lze snadno převést do komprimovaných souborů, když se uloží jako JPEG.

Optimální rozlišení souborů pro vysoce kvalitní tisk
Optimální rozlišení vyplývá z detailů snímku, velikosti souboru a maximálního možného rozlišení výstupního zařízení.

Seznam příslušných výrobních řešení našich produktů naleznete na příslušných produktových stránkách v sekci pro profesionály v horním menu.

Pokud máte rychlé připojení k internetu, nepředstavují velké soubory žádný problém.
Pro co nejlepší kvalitu snímků, doporučujeme použít rozlišení 300-400 dpi (120 pixelů/cm). V tomto vysokém rozlišení je objem dat větší než u nižšího rozlišení. Pro dobrou kvalitu produktu doporučujeme rozlišení od 200 dpi (80 pixelů/cm). Minimálné rozlišení představuje 100 dpi (40 pixelů/cm).

Jak upravit snímky pro optimální kvalitu tisku:
Výsledná kvalita je spojena s kompresí snímků a formátem souboru. Nejběžnějším formátem souboru při stahování snímků z digitálního fotoaparátu je JPEG (komprimování přes tento formát je vzhledem k omezené paměti fotoaparátu). Každá komprese snímků vede ke ztrátě detailů, a to i v případě, že tyto nejsou viditelné volným okem. Aby se zabránilo další ztrátě detailů, postupujte prosím následovně: stáhněte si fotografii ze svého digitálního fotoaparátu (v nekomprimovaném formátu, který podporuje Váš fotoaparát). Uložte tento snímek v některém z nekomprimovaných formátů (např. jako TIFF nebo Adobe PSD). Takto si můžete svůj snímek upravit, měnit ho a následně komprimovat bez toho, aby to vedlo ke ztrátě detailů. Jakmile dokončíte úpravu fotografie, uložte jí v některém komprimovaném formátu (JPEG), aby se zmenšila velikost souboru. Následně nám zašlete zkomprimovaný snímek přes náš program nebo internetový obchod do naší specializované laboratoře. Čím menší bude soubor, tím rychlejší bude přenos.

Optimální rozlišení, které potřebujete pro svůj produkt, naleznete na odpovídajích stránkách v části "Formáty".