Blokování objednávek a nahrazení obrázků

Blokování objednávek a nahrazení obrázků

Fotoportál nabízí několik způsobů, jak kontrolovat objednávky zákazníků. Objednávky mohou být buď automaticky přeneseny do našeho systému, nebo je můžete uvolnit ručně.

Pokud obrázky před objednáním nezměníte, bude pro výrobu použito původní rozlišení, které jste nahráli. Případně máte dvě možnosti blokování objednávek. Obrázky můžete před objednáním vyměnit za obrázky s vysokým rozlišením, nebo můžete každou objednávku schválit ručně bez výměny obrázků. Obě možnosti můžete dokonce kombinovat.

Portál Photo Portal vám poskytuje flexibilitu, díky které můžete řídit své zakázky tak, jak chcete, a zajistit si tak nejlepší výsledky.

Výměna obrázků před objednáním

Díky této možnosti můžete ušetřit čas při úpravách fotografií a místo při nahrávání souborů. Umožňuje nahrát snímky bez úprav a v nízkém rozlišení jako náhled. Po vytvoření objednávky můžete před jejím schválením nahrát finální obrázky upravené a ve vysoké kvalitě. Tuto možnost najdete v nastavení prodeje vybrané galerie.

Možnosti a informace v rámci galerie

Je třeba aktivovat možnost Nahradit obrázky před objednáním. Tímto způsobem obdržíte oznámení o změně obrázku při vytvoření objednávky. Po aktivaci je třeba kliknout na tlačítko Uložit.

Nastavení prodejní galerie

Když zákazník dokončí nákup z této galerie, obdržíte e-mail s oznámením o objednávce. Chcete-li ji zpracovat, můžete kliknout na uvedený odkaz nebo se přihlásit na fotoportál a přejít do správy objednávek v rámci prodeje.

Panel správy objednávek

Zde naleznete objednávku, kterou váš zákazník učinil, se stavem Čeká na výrobu obrázku. Pokud na ni kliknete, zobrazí se všechny podrobnosti objednávky.

Objednávka čekající na výrobní obrázek

Zde je třeba nahrát upravené, vysoce kvalitní soubory pro tisk. V případě, že je ještě nemáte vyretušované, můžete si stáhnout soubor CSV, který obsahuje názvy souborů fotografií. Budete jej muset zkopírovat a vložit do softwaru, který jste si vybrali pro retušování fotografií, například do programu Lightroom. Všimněte si, že v případě programu Lightroom musíte do pole filtru zadat názvy souborů oddělené čárkou. Jako tento příklad: wedding_01.jpg, wedding_04.jpg, wedding_02.jpg, wedding_05.jpg, wedding_03.jpg. Tím se otevřou pouze obrázky, které si klient vybral, a ušetříte tak spoustu času při hledání souborů.

Použití filtrů v aplikaci Lightroom

Pokud jste je již vyretušovali, stačí je pouze nahrát. Můžete je nahrát jeden po druhém tak, že u každého z nich klepnete na tlačítko Nahrát obrázek. Upozorňujeme, že původní obrázek musíte vždy nahradit jiným obrázkem, který zachová původní poměr stran.
Pokud je na stránce Nastavení prodeje aktivována funkce Povolení úprav/ořezávání obrázků, nebude možné vyměnit obrázek za upravený ořez provedený zákazníkem, protože by to mohlo vést k chybám.

V případě, že vaše finální soubory určené k nahrání mají stejný název jako soubory, které mají být nahrazeny, můžete je nahrát všechny najednou kliknutím na možnost Hromadně nahrát všechny obrázky.

Tlačítko Hromadné nahrání všech obrázků

Po nahrání se stav obrázků odpovídajícím způsobem změní.

Objednávka s nahranými obrázky

Kliknutím na nástroj Upravit zobrazíte porovnání původního obrázku a nahraného obrázku.

Oříznutá fotografie

Pro dokončení objednávky stačí kliknout na tlačítko Uvolnit objednávku do výroby. Po návratu do správy zakázek uvidíte, že stav zakázky byl aktualizován.

Objednávka uvolněna do výroby

Ruční uvolnění objednávky

Pokud jsou snímky nahrané do všech vašich galerií finální, vyretušované, vysoce kvalitní soubory a chcete každou zakázku schválit ručně, můžete snadno aktivovat i tuto možnost. Stačí přejít do nastavení prodeje a vyúčtování v rámci prodeje a aktivovat možnost Ručně uvolnit objednávky.

Panel nastavení prodeje a účtů

Po aktivaci této funkce budou muset být všechny objednávky zadané vašimi klienty před odesláním do výroby ručně schváleny vámi ve správě objednávek.

 

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím:

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím: