Blokování objednávek a nahrazení obrázků

Blokování objednávek a nahrazování obrázků

Fotoportál nabízí několik způsobů, jak kontrolovat objednávky zákazníků. Objednávky mohou být buď automaticky přeneseny do našeho systému, nebo je můžete schvalovat manuálně.

Pokud obrázky před objednáním nezměníte, bude pro výrobu použito původní rozlišení, které jste nahráli. Případně máte dvě možnosti blokování objednávek. Obrázky můžete před objednáním vyměnit za obrázky s vysokým rozlišením, nebo můžete každou objednávku schválit manuálně bez výměny obrázků. Obě možnosti můžete dokonce kombinovat.

Fotoportál vám poskytuje flexibilitu, díky které můžete řídit své objednávky tak, jak chcete, a zajistit si tak nejlepší výsledky.

Výměna obrázků před objednáním

Díky této možnosti můžete ušetřit čas při úpravách fotografií a místo při nahrávání souborů. Umožňuje nahrát snímky bez úprav a v nízkém rozlišení jako náhled. Po vytvoření objednávky můžete před jejím schválením nahrát finální obrázky upravené a ve vysoké kvalitě. Tuto možnost najdete v nastavení prodeje vybrané galerie.

Možnosti a informace v rámci galerie

Je třeba aktivovat možnost Nahradit obrázky před objednáním. Tímto způsobem obdržíte oznámení o změně obrázku při vytvoření objednávky. Po aktivaci je třeba kliknout na tlačítko Uložit.

Nastavení prodejní galerie

Když zákazník dokončí nákup z této galerie, obdržíte e-mail s oznámením o objednávce. Chcete-li ji zpracovat, můžete kliknout na uvedený odkaz nebo se přihlásit na fotoportál a přejít do správy objednávek v rámci prodeje.

Panel správy objednávek

Zde naleznete objednávku, kterou váš zákazník učinil, se stavem Čeká na výrobní obrázek. Pokud na ni kliknete, zobrazí se všechny podrobnosti objednávky.

Objednávka čekající na výrobní obrázek

Zde je třeba nahrát upravené, vysoce kvalitní soubory pro tisk. V případě, že je ještě nemáte vyretušované, můžete si stáhnout soubor CSV, který obsahuje názvy souborů fotografií. Budete jej muset zkopírovat a vložit do softwaru, který jste si vybrali pro retušování fotografií, například do programu Lightroom. Všimněte si, že v případě programu Lightroom musíte do pole filtru zadat názvy souborů oddělené čárkou. Jako například tento příklad: wedding_01.jpg, wedding_04.jpg, wedding_02.jpg, wedding_05.jpg, wedding_03.jpg. Tím se otevřou pouze obrázky, které si klient vybral, a ušetříte tak spoustu času při hledání souborů.

Použití filtrů v aplikaci Lightroom

Pokud jste je již vyretušovali, stačí je pouze nahrát. Můžete je nahrát jeden po druhém tak, že u každého z nich klepnete na tlačítko Nahrát obrázek. V případě, že se vaše finální soubory určené k nahrání jmenují stejně jako soubory, které mají být nahrazeny, můžete je nahrát všechny najednou kliknutím na možnost Hromadně nahrát všechny obrázky.

Tlačítko Hromadné nahrání všech obrázků

Po nahrání se stav obrázků odpovídajícím způsobem změní.

Objednávka s nahranými obrázky

Kliknutím na nástroj Upravit zobrazíte porovnání původního obrázku a nahraného obrázku.

Oříznutá fotografie

Pro dokončení objednávky stačí kliknout na tlačítko Schválit objednávku pro výrobu. Po návratu do správy objednávek uvidíte, že stav objednávky byl aktualizován.

Objednávka schválena pro výrobu

Manuální schvalování objednávky

Pokud jsou snímky nahrané do všech vašich galerií finální, vyretušované, vysoce kvalitní soubory a chcete každou objednávku schválit manuálně, můžete snadno aktivovat i tuto možnost. Stačí přejít do nastavení prodeje a vyúčtování v rámci prodeje a aktivovat možnost Manuálně schvalovat objednávky.

Panel nastavení prodeje a účtů

Po aktivaci této funkce budou muset být všechny objednávky zadané vašimi klienty před odesláním do výroby manuálně schváleny vámi ve správě objednávek.