Návrhy

Návrhy jsou předpřipravené šablony, které usnadňují uspořádání obrázků, textu a dekorativních prvků ve vašem fotografickém produktu. Jsou navrženy tak, aby zefektivnily proces navrhování, a lze je přizpůsobit vašim potřebám. V závislosti na zvolené návrhové řadě mohou rozvržení obsahovat pozadí a kliparty. Chcete-li přejít do nabídky návrhů, klikněte na tlačítko Návrhy vpravo.

Nabídka návrhů v pravém sloupci

Linie designu

Nabídka Návrhy poskytuje výběr rozvržení podle počtu obrázků již umístěných na fotoproduktu. Kliknutím na položku Linie designu se zobrazí nabídka s několika možnostmi linií designu, z nichž si můžete vybrat. Ty lze filtrovat podle kategorií pomocí pole vlevo nahoře. Po výběru jedné z nich klikněte na tlačítko Pokračovat. U vícestránkových produktů existuje možnost použít designovou linii na všechny stránky pomocí tlačítka Na všechny stránky. V nabídce Rozložení se pak zobrazí několik návrhů s různými návrhovými prvky. Linii designu můžete kdykoli změnit.

Možnosti designových linií

Použití návrhů

Chcete-li prozkoumat návrhy s různým počtem obrázků, posuňte se v pravé nabídce dolů. Návrhy můžete také filtrovat podle počtu obrázků otevřením nabídky Obrázky na stránku a výběrem požadovaného počtu. Jakmile vyberete rozvržení, přidá se do produktu fotografie s prázdnými rámečky pro obrázky. Chcete-li přidat obrázky, přetáhněte je z nabídky vlevo nebo klikněte na políčko s obrázkem a vyberte fotografii ze zařízení nebo z online zdrojů. Fotografie již umístěné na fotoproduktu se automaticky přizpůsobí šablona.

Návrh použitý s vybraným rámečkem pro obrázek

Ve výchozím nastavení jsou první možnosti rozvržení zobrazené v pravém sloupci založeny na počtu fotografií již umístěných ve fotoproduktu, pokud je možnost Obrázek na stránku nastavena na variabilní. Pokud jsou například ve fotoproduktu tři obrázky, v pravé nabídce se jako první zobrazí šablona se třemi obrázky. Chcete-li návrhy filtrovat podle počtu snímků, otevřete pole Obrázek na stránku a vyberte požadovaný počet. Po umístění lze rozvržení zrcadlit horizontálně kliknutím na tlačítko Zrcadlit šablonu v horní části nabídky Návrhy.

Použité rozvržení a další možnosti se zobrazují v pravém sloupci

Návrhy s textem

To lze provést kliknutím na tlačítko Přidat text v horní nabídce online návrháře nebo v horní části nabídky Návrhy. Po přidání textu se v možnostech návrhů objeví textové pole. Klepněte na rozvržení, které chcete použít na svůj fotografický produkt.

Návrh s možnostmi textu v pravém sloupci

Pokud přidáte druhý text opětovným kliknutím na tlačítko Přidat text, v nabídce Návrhy se zobrazí možnosti se dvěma textovými poli. Vyberte rozvržení, které nejlépe vyhovuje vašemu projektu.

Návrh se dvěma textovými poli

Chcete-li text přizpůsobit, vyberte textové pole a klikněte na tlačítko Textový editor. Další informace naleznete v článku Text.

Oblíbené návrhy

Pod každým návrhem je ikona srdíčka. Kliknutím na ikonu srdce se změní na šedou, což znamená, že návrh byl označen jako oblíbený. Oblíbené návrhy se pohodlně zobrazují v horní části sloupce, pokud je počet fotografií umístěných na fotoproduktu stejný nebo menší než počet políček s obrázky v rámci oblíbeného návrhu. Získáte tak rychlý přístup k oblíbeným šablonám. Chcete-li návrh z oblíbených odstranit, stačí znovu kliknout na ikonu srdíčka.

Oblíbené návrhy vybrané pomocí ikony srdce

Úprava návrhu

Výběrem návrhu z pravé nabídky umístíte objekty vybraného rozvržení do fotografického produktu. Tyto objekty lze snadno přemístit a přizpůsobit vašim potřebám. Chcete-li například změnit klipart, který byl dodán s vybranou šablonou, můžete jej jednoduše odstranit a vybrat jiný z nabídky klipartů. Můžete také flexibilně přidávat rámečky k obrázkům nebo zahrnout další objekty, jako jsou výplňové rámečky, které slouží jako pozadí pro jednu stránku.

 

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím:

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím: