Použití stínů na obrázky a objekty

Přidat stíny

Obrázkům, klipartům, výplním rámečků a textu lze přidat stín. To provedete tak, že vyberete objekt a kliknete na tlačítko Stín, které se zobrazí v pravé nabídce. Objeví se sloupec s různými nástroji pro úpravu stínu. Můžete také vybrat jednu z přednastavených možností stínu.

Obrázek s aplikovaným stínem a zobrazenými nástroji pro stínování

Kliknutím na políčko s barvou se zobrazí nabídka barev, kde můžete vybrat barvu ze zobrazených, použít nástroj pipeta nebo kliknutím na Výběr barvy vybrat konkrétní barvu. Neprůhlednost stínu lze změnit změnou hodnot v poli Neprůhlednost. Úhel stínu a jeho vzdálenost lze upravit v příslušných polích. Úpravou hodnoty pole Rozostření můžete měnit intenzitu efektu rozostření aplikovaného na stín. Zvýšením hodnoty rozostření se stín bude jevit více rozmazaný, zatímco jejím snížením se dosáhne ostřejšího stínu.
Kromě generování běžného stínu můžete využitím těchto nástrojů k úpravě objektů odemknout svět kreativních možností. Máte například možnost dodat pozadí klipartu nádech barvy úpravou barvy stínu a zavedením vysokého stupně rozostření. Podobně můžete na objekt aplikovat podmanivý efekt záře, čímž zvýšíte jeho vizuální působivost.

Stín s barvou aplikovaný na obrázek a klipart

Aktivací možnosti Knockout se zviditelní pouze stín a vybraný objekt zůstane neviditelný. To lze použít jako nástroj, který umožňuje jasně vidět, jak vypadá stín bez objektu. Lze ji také použít k vytvoření kreativních tvarů s průhledností nebo k vytvoření textu s průhledností.

Stín s aktivním knockoutem

Pro deaktivaci stínu vybraného prvku je nutné zrušit zaškrtnutí políčka Aktivovat stín v horní části pravé nabídky. Stejně jako u filtrů a rámečků je možné nastavený stín použít na všechny objekty na stránce nebo v projektu kliknutím na tlačítko Na vše v horní části.

 

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím:

Vaše nastavení jazyka neodpovídá jazyku těchto webových stránek. Zvolte prosím: