Změnit produkt

Změnit produkt

Fotografický produkt je možné po jeho navržení změnit. To může být velmi užitečné, pokud chcete vytvořit varianty v různých velikostech. Například pokud vytvoříte produkt 30 x 30 Professional Line a chcete mít menší variantu 21 x 21, kterou chcete dát jako dárek. Dalším příkladem je návrh kalendáře, kdy může být užitečné vytvořit různé varianty, které budou obsahovat různá data.

Po otevření projektu, který má být převeden, v softwaru se v pravém sloupci objeví tlačítko označené Produkt. Po kliknutí na něj se zobrazí různé parametry, které lze v článku měnit v závislosti na navrhovaném produktu. Pokud například navrhujete fotoknihu, budete moci změnit povrch obálky, rozměry a přidat dárkovou krabičku.

Nabídka produktu v softwaru

Chcete-li produkt změnit na jiný, například změnit velikost fotoknihy, klikněte na tlačítko Změnit produkt v pravém dolním rohu. Zobrazí se varovné hlášení s informací, že změny, které se chystáte provést, nelze vrátit zpět. Proto je vhodné projekt před pokračováním uložit.

Okno pro výběr produktů

Převedení produktu ovlivní umístění a velikost fotografií. Nejlepší je vybrat produkt se stejným poměrem stran.

Převedený produkt se zobrazenou nabídkou vpravo

Po výběru produktu, který má být změněn, se otevře projekt. Nový produkt je třeba zkontrolovat, zda je vše podle vašich představ. Po kontrole jej nezapomeňte uložit s jiným názvem. Tím se odliší od produktu, který jste vytvořili dříve.