Optimalizujte své PDF

Optimalizujte své PDF

Po vytvoření souboru PDF otevřete soubor PDF v programu Adobe Acrobat Pro a vyberte "Soubor -> Uložit jako -> Optimalizované PDF". Upravte následující nastavení:

Kompatibilita: "Zachovat stávající".

 • Obrázky: zde doporučujeme "bikupickou interpolaci'' na 300 nebo 301 ppi pro obrázky nad 300 ppi (JPEG, maximální kvalita).
 • Písma: zaškrtněte políčko "Nerozbalovat žádné písmo".
 • Průhlednost: zaškrtněte prosím možnost "Vysoké rozlišení"
 • Odstranit objekty: zaškrtněte prosím všechna políčka s výjimkou
  - Převést hladké čáry na křivky
  - Rozpoznat a sloučit fragmenty obrázku
 • Odstranit uživatelská data : zaškrtněte všechna políčka
 • Vyčistit: nastavte prosím možnosti komprese objektů na "Komprimovat strukturu dokumentu" a zaškrtněte všechna políčka kromě políček
  - V proudech, které používají kódování LZW, použijte místo něj Flate
  - Vyřadit nereferencované pojmenované cíle
  - Optimalizujte PDF pro rychlé zobrazení na webu

Zejména pro Photoshop
Pokud používáte programy pro úpravu fotografií, jako je Photoshop, doporučujeme ukládat dvoustránkové rozbalovací soubory ve formátu jpg (kvalita 10). Přejmenujte fotografie na pořadová čísla (01..., 02..., ...); tak se vaše fotokniha nebo kalendář automaticky naplní.

Export vícestránkového souboru PDF z aplikace Photoshop
V CS3 : Ve Photoshopu je možné uložit více než jeden dokument jako vícestránkový soubor PDF. Vyberte Soubor -> Automatizovat -> Prezentace PDF. Kliknutím na "Přidat otevřené soubory" otevřete potřebné soubory a poté vyberte "Vícestránkový dokument", abyste všechny soubory uložili do jednoho PDF.
V CS4: V CS4 je tato funkce integrována do Adobe Bridge. Vyberte potřebné soubory ze složek. Poté přejděte na výstupní panel (Okno -> Pracovní plocha -> Výstup; panel se zobrazí na pravé straně). Vyberte "PDF" a nastavte "Template" na "Custom". Nyní musíte zadat přesnou velikost stránky. Na kartě "Rozložení" nastavte hodnoty okrajů (horní, dolní...) na nulu. Karty "Překryvy", "Záhlaví", "Zápatí", "Přehrávání" a "Vodoznak" můžete ignorovat a na závěr dokument uložit.

Zejména pro Scribus
Scribus 1.4.4 umí vkládat písma do souborů PDF, zatímco ostatní starší verze tuto funkci nepodporují. Pokud tedy nepoužíváte nejnovější verzi, je nutné písma před exportem převést na obrysy (také "convert to paths").

Upozornění: Přestože struktura vícestránkových fotografických produktů ve Scribusu je možná s dvojstránkami, při exportu do PDF se dvojstránky exportují samostatně jako jednotlivé stránky. Ve webovém obchodě (s fotoknihami) je třeba mít soubor PDF, ale s ucelenými dvojstránkami, aby bylo možné tento soubor správně interpretovat. Pro vytvoření dat ve Scribusu doporučujeme vytvořit jednu stránku ve formátu dvoustrany a vytvořit odpovídající značky a pomocné řádky.