Vytváření souborů v aplikaci InDesign

Vytváření souborů v aplikaci InDesign

V profesionální zóně si můžete stáhnout šablony InDesignu pro různé fotografické produkty podle vlastního výběru. Šablony vycházejí z přesných rozměrů fotografického produktu a obsahují řadu pokynů, které jsou vysvětleny níže na příkladu šablony pro fotoknihu.

Obálka

 1. Jedná se o neořezaný formát stránek včetně spadávky. Oblast mezi čísly 1 a 2 je spadávka a ve finálním produktu nebude viditelná.
 2. Omezuje oblast návrhu a je konečným formátem.
 3. Žádné důležité části obrázku ani text by neměly být umístěny mimo tuto linii.
 4. Jedná se o oblast ohybu obálky.
 5. Jedná se o hřbet knihy.

Vodítka pro obálku

Speciální obaly

Lesklé, matné a bílé koženkové obaly můžete vylepšit přidáním fotografií, klipartů a textu. Některé speciální obaly však z důvodu omezení materiálu umožňují pouze text a kliparty, nikoliv obrazové soubory. Chcete-li získat osobnější vzhled, můžete také prozkoumat fotoknihu Professional Line s možností potisku akrylového obalu nebo obalu z broušeného kovu.

Vnitřní stránky

 1. Toto je neořezaný formát vnitřních stran včetně spadávky. Oblast mezi čísly 1 a 2 je spadávka a v konečném produktu nebude viditelná.
 2. Omezuje oblast návrhu a je to konečný formát.
 3. Žádné důležité části obrázku ani text by neměly být umístěny mimo tuto linii.

Vodítka vnitřních stran

Věnujte prosím pozornost následujícím údajům:

 • Barevný prostor: Pro data vždy používejte barevný prostor sRGB.
 • Minimální vzdálenost: Neumisťujte prvky přímo na ořezovou linii. Jinými slovy, zakryjte celou stránku nebo ponechte mezeru asi 1 cm od ořezové linie. V opačném případě by mohlo dojít ke vzniku bílých okrajů nebo k odříznutí důležitých prvků z obrázku.
 • Písma: Vezměte prosím na vědomí, že všechna písma musí být vždy vložena do souboru PDF; případně je můžete také převést na cesty.
 • Minimální velikost písma: Upozorňujeme, že velikost písma se u jednotlivých písem liší. Písma Sans-Serif, běžná nebo tučná, by měla mít velikost alespoň 8 bodů (měření pomocí písma Arial), zatímco písma Serif by měla mít velikost alespoň 10 bodů (měření pomocí písma Times New Roman).
 • Světlá písma: Pokud je písmo Light, měla by být jeho velikost alespoň 12 pt. Pokud je světlý text na tmavém pozadí, měla by být velikost písma alespoň 14 pt.
 • Šířka tahu: Šířka tahu řádků by neměla být menší než 1 pt.
 • Ořez: Hodnota spadávky a spojovacího prostoru se vždy vztahuje na jednu stránku, a proto by měla být zohledněna pro každou stránku v kalendáři i ve fotoknihách (např. hodnota x 2 pro levou a pravou stranu).
 • Před zadáním objednávky si pečlivě překontrolujte všechny stránky. V případě jakýchkoli problémů kontaktujte náš tým podpory. Všechny údaje si můžete prohlédnout na celé obrazovce. Neneseme odpovědnost za případné chyby ve výrobku, pokud by vám byly viditelné v náhledu.
 • Export do formátu PDF: Nepoužívejte prosím rejstřík ani ořezové značky
 • Soubory PDF musí být optimalizovány v aplikaci Adobe Acrobat Pro
 • Soubory PDF nebo JPG můžete nahrát v internetovém obchodě.

Fotokniha: V případě, že se jedná o fotoknihu, můžete si ji pořídit ve formátu PDF:

 • V uvedeném počtu stran není zahrnuta obálka.
 • Pro celou obálku fotoknihy (přední a zadní stranu) je třeba pouze jeden soubor PDF.
 • Vnitřní strana přední a zadní obálky bude rovněž vytištěna. Pokud chcete, aby byla bílá, ponechte první a poslední stranu prázdné (Fotokniha začíná ihned první stranou).

Export do formátu PDF

Při použití funkce exportu do PDF (doporučujeme při použití InDesignu a QuarkXPressu) doporučujeme při exportu použít funkci Vysoce kvalitní tisk nebo použít naši předvolbu Adobe PDF Saal Digital. V okně Výstup změňte cílový barevný prostor na barevný prostor RGB - sRGB IEC61966-2.1 (viz obrázek níže). Pokud používáte funkci Dvojstránky (pro fotoknihy) s rozvrhovacím programem, jako je QuarkXPress nebo InDesign, ujistěte se, že máte zaškrtnuté políčko Tiskové archy (QuarkXPress = Montážní plochy). Je důležité, abychom každou dvoustranu obdrželi jako stránku v souboru PDF.

Upozorňujeme, že při použití našich šablon je aktivováno zaškrtávací políčko Použít nastavení rozhraní dokumentu ( viz obrázek níže ).

PDF nemusíte kombinovat (dvoustránková obálka a vnitřní stránky), ale můžete nahrát i 2 PDF.

Před odesláním PDF vždy optimalizujte, abyste snížili objem dat a převedli všechny masky, průhlednosti a metadata, které by mohly při importu způsobit problémy.

Nabídka Export Adobe PDF

Ořezávání (pro export PDF): V poli pro export do PDF v části Marks and Bleeds (Značky a spadávky ) použijte zaškrtávací políčko Use interface settings of the document (Použít nastavení rozhraní dokumentu), pokud jste ořezání v dokumentu definovali dříve.

Nabídka Export Adobe PDF

Předvolby pro Adobe PDF: Abychom se vyhnuli problémům s produkcí tiskových dat, nabízíme vám zdarma ke stažení také předvolby pro export do PDF našich úloh Saal Digital. Můžete je použít pro všechny verze InDesignu. Stáhněte si prosím možnosti úloh zde a nainstalujte je do svého počítače.

Chcete-li možnosti úloh načíst v InDesignu nebo Photoshopu, klikněte na Soubor a v části Předvolby Adobe PDF vyberte možnost Definovat. Poté klikněte na tlačítko Načíst a vyberte Saal Digital.joboptions z uloženého umístění v počítači.

Nyní můžete vybrat profil Saal Digital v části Předvolby Adobe PDF a poté exportovat soubor PDF.

Předvolby Adobe PDF v aplikaci InDesign