Výrobní a barevné odchylky

Výrobním a manufakturním odchylkám se bohužel nedá vyhnout, i když se snažíme. Odchylky se vyskytují v každé výrobě a představují přípustnou vadu, která vzniká při výrobě.

S výrobou související drobné barevné odchylky mezi fotografiemi a objednávkami bohužel nelze zcela vyloučit. Mezi jednotlivými objednávkami a různými materiály se drobné barevné odchylky mohou vyskytnout.

Príklad vyvolání fotografií: bohužel nemůžeme zaručit, že všechny fotografie budou zhotoveny na stejných expozičních zařízeních. Vzhledem k tomu, že expozice je proces, který zahrnuje chemii, dochází také k drobným odchylkám, které mohou vést k barevným rozdílům v konečném produktu. 

 

Pokud si objednáte fotoprodukty z různých materiálů, může dojít k odlišnému barevnému vyobrazení.

Vzhledem k použití různých materiálů (fotoobrazy, plakáty, přání, fotoknihy, fotografie atd.) a různých výrobních metod nebudou výsledky vypadat stejně.

Pokud například porovnáme fotografie s lesklým a matným povrchem a přáníčka, zjistíme, že všechny materiály mají svůj vlastní odstín bílé, který ovlivňuje konečný výsledek, takže nelze srovnávat například ani přáníčka s fotoobrazy. Stejně tak se všechny materiály liší svými vlastnostmi, jako je zvýšená intenzita barvy, vlastnost tiskové barvy, materiál povrchu apod.

Existují také různé výrobní metody, stroje a používané barvy, které srovnání barev neumožňují, např. fotografie se vyvolávají, ale fotoobrazy se vyrábějí přímým UV tiskem.

Z těchto důvodů není možné porovnávat barevný výsledek například hliníkové desky nebo fotoplátna, fotoknihy s přáním nebo plakátu s fotoplátnem.