Vylepšení obrazu fotografie

U automatického vylepšení obrazu jsou u obrazových dat prováděny různé úpravy s cílem fotografii vizuálně zlepšit.

K nejdůležitějším krokům při vylepšení obrazu patří korekce expozice a barevného nádechu, které mění jas a barvu celé fotografie. Korekce expozice se stará o to, aby aby např. podexponované fotografie byly zesvětleny a aby byly detaily více zviditelněny. Korekce barevného nádechu se stará např. o fotografie, které byly vyfoceny pod umělým světlem a mají tudíž silný žlutý odstín. Správně exponované fotografie s dobrým vyvážením bílé vyžadují méně úprav.

Po této takzvané globální úpravě následují lokální vylepšení obrazu.  Tmavé části fotografie a stíny budou například zesvětleny, aby byly detaily na fotografii viditelnější. Stejně tak budou velmi světlé části, jako například bílé mraky, o něco ztmaveny, aby bylo umožněno lepší vykreslení detailů. Lokální úpravy jsou aplikovány v menším měřítku v různém barevném rozsahu, aby například vypadala barva pleti přirozeněji. Nakonec může být upravena také ostrost obrazu.

V závislosti na typu fotografie, může taky dojít k jiným krokům automatického vylepšení obrazu, jako například automatická úprava červených očí nebo odstranění zrnitého šumu ve fotografii, která byla vyfotografována při vysoké citlivosti.

Ačkoliv je provedení mnoha úprav otázka osobního vkusu, vedou například korektury expozice a barevného nádechu, jako zesvětlení stínů, v naprosté většině k výraznému zlepšení fotografií, které se v původním stavu nezdály být uspokojivé.

Pokud vytváříte  fotoknihu , doporučujeme u již upravených fotografií automatické vylepšení obrazu deaktivovat.

 

Samostatně vyhotovené PNG

Pokud použijete PNG, které jste si již sami vytvořili a vložili do programu, a které vykazují transparentnost, doporučujeme Vám automatické zlepšení obrazu deaktivovat. 

Nyní objednat