Vylepšení obrazu fotografie

U automatického vylepšení obrazu photography jsou prováděny u obrazových dat různé úpravy, s cílem vizuálně zlepšit fotografii.

K nejdůležitějším krokům při vylepšení obrazu patří korekce expozice a barevného nádechu, které mění jas a barvu celé photography. Korekce expozice se stará o to, aby např. podexponované photography byly zesvětleny, aby byly detaily více zviditelněny. Korekce barevného nádechu se stará např. o photography, které byly vyfoceny pod umělým světlem a mají tudíž silný žlutý odstín. Dobře exponované photography s dobrým vyvážením bílé potřebují méně úprav.

Po této, takzvané globální úpravě, následují lokální vylepšení obrazu. Tak budou například tmavé části photography a stíny zesvětleny, aby byly detaily na fotografii viditelnější. Stejně tak budou velmi světlé části, jako například bílé mraky, o něco ztmaveny, aby bylo umožněno lepší vykreslení detailů. Lokální úpravy jsou aplikovány v měnším měřítku v různém barevném rozsahu, aby vypadala například barva pleti přirozeněji. Nakonec může být upravena také ostrost obrazu.

V závislosti na třídě photography, mohou nastat také jiné kroky automatického vylepšení obrazu, jako například automatická úprava červených očí nebo odstranění zrnitého šumu ve fotografii, která byla vyfotografována při vysoké citlivosti.

Ačkoliv je provedení mnoho úprav otázka osobního vkusu, vedou například korektury expozice a barevného nádechu, jako zesvětlení stínů, v naprosté většině k výraznému zlepšení fotografií, které se v původním stavu nezdály být uspokojivé.

Pokud vytváříte  fotoknihu , doporučujeme with u již upravených fotografií deactivované automatické vylepšení obrazu.

 

Samostatně vyhotovené PNGs

Pokud použijete PNGs, které jste si již sami vytvořili a vložili do programu, a které vykazují transparentnost, doporučujeme Vám automatické zlepšení obrazu deactivat.